+48 882 553 355

Wymiana świec zapłonowych Audi Mokotów Ursynów

Modele:

Świece zapłonowe Audi Warszawa


Ignorowanie wymiany świec zapłonowych jest regularnie popełnianym błędem, dlatego warto przejść do tego istotnego tematu związanego z pracą silnika.

Jak regularnie należy je wymieniać? Jakie jest ich przeznaczenie? Jak rozpoznać, kiedy należy wymienić świece zapłonowe?

Świece zapłonowe nigdy nie były popularnym tematem w motoryzacyjnym uniwersum. Niemniej jednak są one ekonomiczne i niezbyt skomplikowane w budowie. Mimo to odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie silnika, spalanie i dostarczanie wymaganej mocy, gdy jest to konieczne.

W przeszłości niemal wszyscy kierowcy sami wymieniali lub, co gorsza, czyścili

świece zapłonowe

, co prowadziło do ich uszkodzenia. Dziś jednak sprawa ta jest bardziej złożona.

Ignorowanie wymiana świec to częsty błąd, ale jest to bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania silnika. Jak często należy wymieniać świece zapłonowe? Jakie jest ich przeznaczenie? Jak można stwierdzić, kiedy wymagają wymiany?

Świeca zapłonowa to końcowy element układu zapłonowego, który jest niedrogi, ale często pomijany przy konserwacji silnika. Ten drobny element odpowiada za moc, zużycie paliwa i pełną wydajność silnika, dlatego warto go kontrolować i dokładnie wiedzieć, jak często należy wymieniać świece w danym silniku. Na uwagę zasługuje również fakt, że świeca zapłonowa, będąc jedną z niezbyt wielu części w samochodzie od wielu lat zachowuje niezmieniony wygląd, a jej budowa jest prosta.

Zużyte świece zapłonowe mają oznaki uszkodzenia. Gdy filtr powietrza jest nieczyszczony, może to prowadzić do pokrycia świecy sadzą. Jednak znacznie poważniejszy problem pojawia się, gdy świeca zapłonowajest pokryta olejem, co zwykle wskazuje na potrzebę poważnego remontu silnika. Dzieje się tak zazwyczaj z powodu zużycia pierścieni, cylindrów i zaworów, co ma miejsce, gdy zbyt dużo oleju trafia do komory spalania.

Kiedy świece zapłonowe są zużyte, istnieją pewne znaki, które mogą wskazywać na problem. Samochód może mieć trudności z uruchomieniem, gdy silnik jest zimny. Mogą skakać obroty, a samochód pali więcej niż zwykle. Dodatkowo z rury wydechowej może wydobywać się ciemny lub niebieskawy dym. W wielu przypadkach, efekty zużycia świec zapłonowych będą pojawiać się stopniowo i może być trudno zidentyfikować problem, szczególnie dla mniej doświadczonych kierowców. Ignorowanie znaków ostrzegawczych może okazać się bardzo kosztowne, więc jeśli zaczniesz dostrzegać jakiekolwiek objawy awarii, przyjedź do naszego warsztatu, aby sprawdzić świece zapłonowe.

Sugerowany czas wymiany świec zapłonowych to około 50 000 kilometrów, chociaż producenci zazwyczaj zalecają, aby robić to przynajmniej co 30 000 kilometrów. Nawet jeśli świece zapłonowe wydają się funkcjonować prawidłowo, najlepiej jest przestrzegać tych wytycznych. Nie zaleca się samodzielnego podejmowania prób wykonania tego pozornie łatwego zadania, gdyż może to doprowadzić do poważnych problemów. Koszt usługi może się zmieniać w zależności od samochodu i warsztatu, ale zazwyczaj jest kilkaset złotych. . Negatywne skutki, jakie mogą wyniknąć z samodzielnej próby wymiany świec zapłonowych, to m.in. złamanie izolatora, niedostateczne dokręcenie świec, nadmierne dokręcenie, a także uszkodzenie gwintu, co utrudnia włożenie nowej świecy.

Samodzielne wykonywanie wymiany może wyglądać na opłacalną opcję, ale niekoniecznie tak jest. Ceny świec zaczynają się zwykle od około kilkudziesięciu złotych, ale jeśli wymiana zostanie wykonana nieprawidłowo, może doprowadzić do uszkodzeń głowicy lub innej części wewnątrz silnika, a tu koszty mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Należy mieć świadomość, że na rynku dostępny jest drugi rodzaj świec - świece żarowe, które stosuje się w silnikach Diesla z zapłonem samoczynnym. Powodem zastosowania tego dodatkowego źródła zapłonu jest fakt, że w niższych temperaturach może nie dojść do samozapłonu. Świeca żarowa jest podgrzewaczem powietrza, które znajduje się w cylindrze przed uruchomieniem silnika. Często w początkowych fazach pracy silnika świeca żarowa nadal dostarcza ciepło.

Dbanie o samochód to podstawa, a wymiana świec zapłonowych jest dobrym sposobem na to. Koszt wymiany jest znacznie niższy niż wydatek na remont silnika i szacuje się go na kilkaset zł. Możliwe, że świece zapłonowe są zużyte z powodu zaniedbań ze strony kierowcy, ale także problemów z silnikiem. Ważne jest, aby zabierać samochód na regularne przeglądy i zlecać sprawdzenie go komputerem diagnostycznym w celu wykrycia ewentualnych problemów. Dodatkowo zaniechanie wymiany brudnego filtra powietrza również wpływa na sprawność układu zapłonowego.

Adres ul. Bokserska 1c // Tel.+48 882 553 355 // Czynne: pon - pt 7:30 - 16:30