+48 882 553 355

Welcome

OŚWIETLENIE
xenonowe
bixenonowe
serwis
montaż
naprawy
TECHNOLOGIA
Światła ksenonowe osiągają coraz większą popularność na rynku - także w segmencie małych samochodów. Są lampami, w których włókno żarowe stosowane w lampach halogenowych zastąpione jest łukiem świetlnym. Zapłon i utrzymanie łuku świetlnego następuje pomiędzy dwoma precyzyjnie ustawionymi elektrodami. Proces ten wymaga zastosowania skomplikowanej elektroniki sterującej.
Astra H | rocznik: 03/2004 Opel Vectra C | rocznik: 04/02
Stosowanie lamp ksenonowych posiada w porównaniu z lampami halogenowymi następujące zalety: -Prawie potrójny strumień świetlny przy wyraźnie niższym poborze mocy -Barwa światła zbliżona do światła dziennego, szerokie i jasne oświetlenie drogiistotnie dłuższa żywotność - Automatyczne poziomowanie strumienia światła powoduje brak oślepiania kierowców jadących z naprzeciwka.Reflektory biksenonowe zapewniają więcej światła: światło na poziomie słonecznego zarówno z lamp mijania, jak i drogowych. Reflektor biksenonowy to wyrafinowany system ksenonowy. Wytwarza on światło mijania i drogowe z tej samej, pojedynczej lampy ksenonowej. Sekretem jest ruchoma przesłona, która steruje strumieniem światła odpowiednio do wymagań. Gdy jest podniesiona, wytwarza granicę światło-cień wymaganą przepisami dla światła mijania. Gdy jest opuszczona, światło drogowe ma swobodną drogę przed sobą. W systemie biksenonowym światła drogowe mają tę samą barwę, co światła mijania. Niezwykle szerokie, intensywne światło drogowe zapewnia lepszą widoczność na pustych odcinkach szosy.
AKCESORIA
   
VW Golf IV | rocznik: od 09/97 Podwójne lampy główne do Golfa IV są dostępne z techniką oświetleniową halogenową lub ksenonową, a także jako kombinacja tych dwóch technik. Zintegrowane okrągłe kierunkowskazy znakomicie harmonizują z okrągłymi lampami świateł mijania i drogowych o średnicy 90 mm. Możemy Wam zaproponować rozwiązania do przemontowania "na miarę". Połączcie najlepszy design z potężną, supernowoczesną techniką oświetleniową i wybierzcie takie połączenie reflektorów, jakie Was zadowoli. Wersje z ksenonowymi lampami mijania obejmują czujnik automatycznej regulacji poziomowania reflektorów dla optymalnego zasięgu świateł i uniknięcia oślepiania jadących z przeciwka. Ponadto obowiązkowy jest system oczyszczania szyb lamp. Jeśli Wasz samochód nie jest wyposażony w taki system, Hella może Wam dostarczyć akcesoryjny zestaw, który bardzo łatwo zainstalujecie. BMW serii 3(E36) | rocznik: od 09/90 BMW serii3: zastępcza lampa główna. Zestaw lamp głownych z pierścieniowymi światłami pozycyjnymi CELISR:
  • "Brylantowe" wykończenie dzięki lśniącemu odbłyśnikowi pokrytemu parami metalizują
  • Potężne żarówki halogenowe H7
  • Jednorodne oświetlenie drogi
  • Proste i jednoznaczne przemontowanie
  • Odpowiednie do modeli Cabrio, Compact, Limousine, Touring, Coupe (wszystkie wersje E36)
Dostępne także w wersji