TUNING

TUNING
tuning silników TDI
naprawa komputerów
 • Nasza usługa polega na modyfikacji programu w urządzeniu elektronicznym sterującym pracą silnika (z ang. engine control unit – w skrócie ECU), w taki sposób, aby zwiększyć moc silnika i dostosować jego charakterystykę nawet do “wyczynowych” potrzeb użytkownika.
 • Należy przy tym podkreślić, że odejście od ustawień fabrycznych wcale nie oznacza negatywnego wpływu na żywotność silnika czy większe zużycie paliwa – przeciwnie może nawet polepszać te parametry.
  Trzeba rozumieć, że ustawienia fabryczne ECU są efektem dążenia producentów do zagwarantowania dużej niezawodności i trwałości silników przy założeniu, że pojazd eksploatować będzie tzw. przeciętny użytkownik (czytaj: dyletant motoryzacyjny) i stanowią w zasadzie jeden wielki pakiet ograniczeń możliwości mechanicznych silnika.
  Ktoś, kto nie jest dyletantem motoryzacyjnym i rozumie procesy zachodzące w silniku nie musi znosić fabrycznych ograniczeń. Dzięki modyfikacjom programu w ECU, może otrzymać do dyspozycji pełną moc i wszystkie możliwości silnika, za które zapłacił i sam decydować jak z nich korzystać…
 • odczytanie programu przez złącze diagnostyczne pod warunkiem, że dany typ ECU jest przystosowany do programowania przez złącze diagnostyczne
 • import oryginalnego oprogramowania z bazy danych – stosowany w przypadku, gdy spotykamy auto ze zmodyfikowanym już programem sterującym (Wcale nie rzadko natrafiamy na niewłaściwe modyfikacje. Najczęściej są one wynikiem nieprofesjonalnej próby podniesienia mocy lub naprawy auta –  dokonywane są ingerencje w oprogramowanie ECU, czego efektem bywa np. dymienie lub inne niepokojące objawy pracy silnika).
  Posiadana przez nas baza danych zawiera ponad 10000 oryginalnych programów do sterowników silnikowych.Z bazy tej korzystamy nie tylko w przypadkach wyżej opisanych, ale również z powodu częstych zmian w oprogramowaniu, jakie wprowadzają sami producenci aut. Zawsze dokonujemy porównania oprogramowania Klienta z najnowszym oprogramowaniem fabrycznym z naszej bazy i jeśli zachodzi taka potrzeba Klient otrzymuje aktualną, poprawioną wersję oprogramowania i dopiero na nim wykonywana jest modyfikacja.
 • Modyfikacja programu sterującegoDo modyfikacji programów sterujących pracą silnika używany jest program RACE 2000 w najwyższej wersji “Professional”
 • Race jest wysoce profesjonalnym programem pomagającym odszukać i zmodyfikować mapy bitowe znajdujące się w programie. Dostępne opcje w połączeniu z wiedzą o pracy sterowników elektronicznych oraz jednostek napędowych pozwalają dokonać prawie dowolnych zmian w charakterystyce pracy silnika (zakres modyfikacji podyktowany jest względami bezpieczeństawa nie tylko samego silnika ale i układu przeniesienia napędu).
  (Kliknij na obrazkach, aby powiększyć)
 • Po wprowadzeniu zmian nowy program jest ładowany do pamięci za pomocą programatora lub przez złącze diagnostyczne. Wyniki modyfikacji sprawdzane są podczas próby drogowej za pomocą najwyższego modelu akcelerometru firmy G-tech bądź na własnej hamowni .Innym sposobem obróbki oprogramowania jest modyfikacja w czasie rzeczywistym za pomocą emulatora.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress